اخبار بورس کالا

رشد 20 درصدی تولید فولاد خام در 10 ماه

بنابر اعلام انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه اکتبر 2017 میلادی، یک میلیون و 980 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و 594 هزار تن بود.

Wed Nov 22 2017 07:30:00 GMT

عرضه موفق محصولات سه واحد صنعتی در بورس کالا برای اولین بار

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی و قیمت‌های تعادلی تعیین شده تسهیلات سلف از جمله مزایای ورود واحدهای صنعتی به بورس کالا است

Tue Nov 21 2017 10:24:00 GMT

بورس کالا قیمت گندم را شفاف می‌کند

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاوری مجلس در خصوص عرضه گندم در بورس کالا اظهارداشت: این اتفاق می تواند تاثیر مثبت در افزایش کیفیت محصول گندم کشاورزان داشته باشد و در حقیقت ورود گندم به بورس کالا موجب شفاف سازی قیمت ها و در نهایت به نفع کشاورز تمام خواهد شد.

Tue Nov 21 2017 10:12:00 GMT

بازار فولاد چشم به راه تقاضای واقعی/مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

به عقیده کارشناسان لازمه خروج رکود در بازار فولاد شکل گیری تقاضای جدید در بازار است؛ به عبارتی باید طرحهای عمرانی جریان بگیرند تا وضع بازار رو به بهبود حرکت کند. کارشناسان بر این باورند که تا 6 ماه آینده طرحهای عمرانی و ساخت و ساز مسکن با یک حرکت جدی روبه رو خواهد شد و به این ترتیب میتوانیم به زودی روزنه های رونق پایدار در بازار فولاد را مشاهده کنیم.

Mon Nov 20 2017 10:44:00 GMT

امکان صادرات ٥ محصول استراتژیک کشاورزی از بورس کالا

علی اکبر مهرفرد اظهار کرد: پنج محصول زعفران، پسته، کشمش، خرما و سیب جزو محصولات کشاورزی هستند که مزیت نسبی بالایی برای صادرات دارند و ایران جزو یکی از بزرگترین تولید کنندگان آنها در دنیا محسوب می شود و امسال نیز میزان تولید بالایی در زمینه محصولات خواهیم داشت که به غیر از کشمش مابقی آنها روند افزایشی نسبت به سالهای گذشته خواهد داشت.

Sat Nov 18 2017 10:03:00 GMT

لزوم ساماندهی صادرات زعفران از طریق بورس کالا

با عرضه زعفران در بورس کالا، قیمت زعفران واقعی و عادلانه می شود؛ این در شرایطی است که طی سالیان گذشته همواره عده ای در بازار زعفران، قیمت ها را به نفع خود تعیین می کرده و می کنند که با عرضه این محصول ارزشمند در بورس کالا آن هم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی شاهد واقعی شدن قیمت خواهیم بود.

Sat Nov 18 2017 07:40:00 GMT

یک هفته با بورس کالا

معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی هفته اخیر از هدایت سازوکار خرید توافقی محصول زعفران از طریق ظرفیت های ایجاد شده در بورس کالا با قید فوریت خبر داد و دستورالعمل معاملات توافقی این محصول با استفاده از گواهی سپرده کالایی در بورس کالا را ابلاغ کرد.

Sat Nov 18 2017 07:40:00 GMT

صادرات سنگ‌آهن ایران ۶۰۰ میلیون دلاری شد

براساس آمار گمرک ایران از حجم تجارت خارجی در هفت‌ماهه سال جاری، در این مدت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن سنگ‌آهن هماتیت دانه‌بندی به هم فشرده نشده از ایران صادر شده است که به این ترتیب ارزآوری صادرات این محصول در این مدت ۵۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است.

Wed Nov 15 2017 08:59:00 GMT

جلوگیری از خام فروشی با مکانیسم بورس کالا

مهدی پورقاضی با بیان اینکه یک راه حل مناسب برای جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه و صادرات آن، عرضه در بورس کالا طبق ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر است، گفت: اصل قضیه این است که عرضه مواد خام به گونه ای باشد که صنایع پایین دستی بتوانند با قیمت رقابتی حاکم بین عرضه کنندگان مواد اولیه خود را متناسب با قیمت های جهانی تامین و اقدام به تولید کنند.

Wed Nov 15 2017 08:19:00 GMT

سازوکار خرید توافقی زعفران از بورس کالا ابلاغ شد

طبق این دستورالعمل، خرید زعفران به قیمت توافقی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در قالب دو سناریو در نظر گرفته شده که زمان اجرای آن از تاریخ ۱۳۹۶.۰۸.۰۲ لغایت ۱۳۹۶.۰۹.۳۰ است؛ سناریوی اول، خرید فیزیکی زعفران است که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با پرداخت ۴۰ درصد از پول کشاورز بوده که در آن معامله به صورت قطعی انجام می گردد و زعفران خریداری شده برای تقویت بخش صادرات و حفظ جایگاه بین المللی زعفران از طریق بورس کالای ایران عرضه می شود.

Tue Nov 14 2017 09:55:00 GMT

محصولات شرکت های تابعه شستا در بورس کالا عرضه می شود

ربیعی با بیان اینکه سامانه هوش تجاری را در شستا مستقر کرده ایم گفت: محصولات شرکت های تابعه در بورس کالا به فروش می رسد و کاهش بنگاه داری در برنامه جدی ماست که متعهد به انجام ان هستیم و شاید در هیچ دوره ای این چنین بر این موضوع اصرار نداشتیم.

Tue Nov 14 2017 09:34:00 GMT

عرضه بیش از 34 هزار تن میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن اصفهان

امروز، 15 هزار تن گندم خوراکی و دوروم، 100 تن روغن خام سویا و 253 هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی نیز در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.

Tue Nov 14 2017 06:58:00 GMT

کشف منطقی قیمت فولاد در بورس کالا

کشف و تعیین قیمت محصولات فولادی مطابق با مجموعه قوانین و مقررات جاری کشور بر اساس قیمت های پایه جهانی و مکانـیزم عرضـه و تقاضا، در بورس کالای ایران صورت می‌پذیرد و از شمول قیمت گذاری تکلیفی خارج است.

Mon Nov 13 2017 11:29:00 GMT

آخرین مختصات گواهی سپرده، قرارداد آتی و راه اندازی صندوق زعفران

از سال گذشته زمزمه راه‌اندازی صندوق زعفران توسط تامین سرمایه آرمان در بورس کالا شنیده شد. پیرامون این مسائل و ضرورت انجام معاملات زعفران در بورس کالا با اکبر میرزاپور، سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی این بورس به گفت‌وگو نشستیم که متن آن را در ادامه می‌خوانید.

Mon Nov 13 2017 11:22:00 GMT

تنوع در تالار محصولات صنعتی و معدنی با عرضه مس، فولاد و طلا

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز شاهد عرضه 15 هزار تن گندم خوراکی و دوروم، 100 تن روغن خام آفتابگردان، 100 تن برنج وارداتی، 68 تن مرغ منجمد رنج 2 و 187 هزار قطعه جوجه یک روزه است.

Mon Nov 13 2017 09:52:00 GMT

باغداران در تعیین قیمت پسته هیچ نقشی ندارند/ به کمک بورس کالا نیاز داریم

یک تولیدکننده پسته با ابراز نارضایتی نسبت به روند قیمت ها در بازار در سال زراعی جاری، اظهار کرد: قیمت ها در حالی روندی نزولی را طی دو ماه اخیر طی کرده که در بازار جهانی هیچ اتفاق خاصی در روند قیمت ها رخ نداده است. بطوریکه به نظر می رسد تنها عامل افت قیمت ها در بازار پسته تجار و بازرگانان داخلی باشند که از شرایط و مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی کشاورزان و باغداران سوءاستفاده کرده و پسته را با نرخ های پایینی خریداری می کنند.

Sun Nov 12 2017 12:24:00 GMT

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی که به صورت هفتگی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود، امروز نیز اعلام شد.

Sun Nov 12 2017 12:05:00 GMT

با هر گونه مقاومت در عرضه محصولات در بورس کالا مخالفیم

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌، در خصوص عرضه آلومینیوم و مقاومت برخی تولید کنندگان برای عرضه آن در بورس کالا، گفت: ما با این مقاومت‌ها مخالفیم و معتقدیم که بورس‌ کالا بهترین و شفاف‌ترین ساز و کار قانونی را دارد و در همه حوزه‌های کالایی که مشمول بورس کالا می‌شود، باید رعایت شود.

Sun Nov 12 2017 11:24:00 GMT

تنوع عرضه در تالار محصولات صنعتی و معدنی

۲۱ هزار و ۱۳۰ تن قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود.

Sun Nov 12 2017 08:34:00 GMT

ساماندهی بازار داخلی و صادراتی سیمان

علی‌محمد بُد، با اشاره به تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات بخش سیمان، اظهارداشت: در این جلسه قرار شده برای تنظیم بازار ، صادرات و افزایش مصرف داخلی سیمان سیاست گذاری لازم انجام شود.

Sat Nov 11 2017 09:00:00 GMT

تولید ۱۷ هزار هکتار پسته ارگانیک در ایران

محمد علی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشست مشترک هیات تجاری بلندپایه اروپایی و فعالان اقتصادی ایرانی در حوزه کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی که به میزبانی اتاق بازرگانی تهران در حال برگزاری است، گفت: در زنجیره پیش از تولید، نیاز به سرمایه گذاری در زمینه بذر و نهال اصلاح شده وجود دارد و باید در حوزه طیور و دام نیز همکاری کافی با اتحادیه اروپا صورت گیرد. این در حالی است که تنوع آب و هوایی زمینه ساز بسیاری از مزیتها برای ایران شده است.

Sat Nov 11 2017 08:59:00 GMT

یک هفته با بورس کالا

در هفته گذشته مدیرعامل بورس کالای ایران بر لزوم عرضه کل زنجیره فولاد در چرخه بورس کالا تاکید کرد و گفت: از طریق عرضه کامل زنجیره تولید در بورس کالا، امکان رعایت منافع واحدهای بالادستی و پایین دستی و کشف قیمت مناسب فراهم می شود.

Sat Nov 11 2017 08:34:00 GMT

ثبت معاملات بیش از ۹ هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال انواع محصول

طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۰۶ هزار و ۱۷۵ تن انواع کالا به ارزش ۳ هزار و ۴۰۵ میلیارد ریال معامله شد.

Sat Nov 11 2017 08:25:00 GMT

عرضه گندم در بورس کالا، نسخه شفابخش ارتقای کیفیت نان

بسیاری از کارشناسان حوزه آرد و نان اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در بورس را امری خوشایند می دانند و معتقدند که این امر علاوه بر کاهش بار مالی دولت، کیفیت گندم و در نهایت نان را افزایش خواهد داد.

Fri Nov 10 2017 07:59:00 GMT

آغاز اقدامات بازارسرمایه برای شناسایی ظرفیت‌های پول الکترونیک

۳۱ اکتبر ۲۰۰۸، مقاله‌ای تحت‌عنوان سیستم پول الکترونیک همتا به همتا منتشر شد که می‌توان آن را مانیفیست بیت کوین به شمار آورد. نویسنده این مقاله از نام مستعار «ساتوشی ناکاماتو» استفاده کرده است که نامی ژاپنی است. فرد یا افراد واقعی پشت این نام همچنان ناشناخته هستند. درآغاز، برخی ژاپنی بودن این فرد را به‌دلیل انگلیسی بی‌عیب و نقصش رد کردند.

Wed Nov 08 2017 11:12:00 GMT

صادرات ۷۷ هزار تن قیر و گوگرد از طریق بورس کالای ایران

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز شاهد عرضه یک هزار و ۸۲ تن سبد میلگرد مخلوط، ۳۰۱ تن میلگرد ۱۶ شرکت ذوب آهن اصفهان و ۱۰ کیلوگرم شمش طلای معدن موته است.این گزارش حاکی است، ۵۰ دستگاه خودروی سراتو نیز در این تالار عرضه می شود.

Wed Nov 08 2017 08:05:00 GMT

عرضه وکیوم باتوم پالایشگاه‌ها با احتساب ارز آزاد در بورس کالا

به موجب بند ۵ ماده ۵۸ تا یک ماه به منظور برقراری شرایط همسان در عرضه وکیوم باتوم توسط کلیه پالایشگاه ها از طریق بورس کالا، دستورالعمل پیشنهادی تنظیم بازار وکیوم باتوم را با رعایت اصول افزایش شفافیت، رفع تبعیض و بهبود رقابت‌پذیری، تدوین قراردادهای طولانی مدت و با لحاظ نرخ ارز سامانه سنا بانک مرکزی در محاسبات قیمت وکیوم باتوم، تهیه و به شورای رقابت ارائه شود.

Wed Nov 08 2017 07:11:00 GMT

نقش توسعه بخش کشاورزی بر اقتصاد ملی از طریق عرضه محصولات در بورس کالا

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نکته مهمی که درباره اجرای این سیاست وجود دارد، لزوم آموزش به کشاورزان درباره الگوی کشت مورد نیاز است تا مدیریت صحیحی در این بخش صورت گیرد، به مشکلاتی که هر ساله در خصوص کاشت محصولات کشاورزی رخ می دهد، اشاره کرد.

Tue Nov 07 2017 10:56:00 GMT

عرضه بیش از ۲۸ هزار تن انواع مواد پلیمری در روز سه شنبه

امروز ۳۸ هزار و ۵۰ تن انواع قیر، یک هزار تن گوگرد، ۳ هزار تن لوب کات سبک، ۴ هزار تن لوب کات سنگین و ۵ هزار تن وکیوم باتوم نیز در این تالار عرضه می شود.

Tue Nov 07 2017 07:34:00 GMT

همکاری بلندمدت تهران و دهلی نو از دریچه بورس های کالایی

سلطانی نژاد با تاکید بر این‌که ایران در حوزه قیر جزء صادر کنندگان برتر محسوب می‌شود، تصریح کرد: یکی از بازارهای ما را هند تشکیل می‌دهد، البته یکسری واسطه‌های غیر ضروری وجود دارند که تجارت را دست‌خوش تحول می‌کنند؛ از این رو ورود بورس کالا کمیت و کیفیت محصول را تضمین و سبب همکاری بلند مدت تهران و دهلی نو در این عرصه خواهد شد.

Mon Nov 06 2017 11:45:00 GMT

عرضه پسته در بورس کالا، کلید حل مشکلات

از دیرباز پسته یکی از مهم‌ترین اقلام صادراتی ایران بوده است. آیا عرضه این محصول در بورس می‌تواند به تقویت صادرات آن کمک کند و جایگاه ایران را در بازار پسته جهان ارتقا بخشد؟

Mon Nov 06 2017 08:29:00 GMT

تامین منافع بخش بالا و پایین دستی تولید

حامد سلطانی نژاد با تاکید بر اینکه عرضه کل زنجیره صنعت فولاد در بورس کالا موردنظر ماست، بیان داشت: بورس کالا را می توان فرصتی برای رقابت شفاف دانست.

Sun Nov 05 2017 10:34:00 GMT

عرضه ۸۵ هزارتن مواد پلیمری، شیمیایی، قیر، لوب کات و وکیوم باتوم

امروز همچنین ۱۴ هزار و ۱۰۰ تن قیر و گوگرد در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود.

Sun Nov 05 2017 07:15:00 GMT

کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود

بهتر آن است که کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود و شفاف سازی فقط بخشی از ساختار زنجیره تولید به صلاح زنجیره تولید نیست بلکه باید کل زنجیره شفاف باشد و فرایند کشف قیمت آن هم مشخص باشد و این مهم در بورس کالا می تواند اتفاق بیفتد.

Sat Nov 04 2017 09:34:00 GMT

بورس کالا میزبان عرضه بیش از ۹۷ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

در اولین روز هفته همچنین ۱۰۰ تن برنج وارداتی توسط شرکت بازرگانی دولتی در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.علاوه براین، ۱۷۲ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۶۹ هزار تن گندم خوراکی و ۶ هزار تن گندم دوروم نیز در این تالار عرضه می شود.

Sat Nov 04 2017 06:38:00 GMT

عرضه جوجه یک روزه،شکر و گندم در تالار محصولات کشاورزی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز شاهد عرضه 83 هزار و 410 تن قیر، وکیوم باتوم، سلاپس واکس، مواد شیمیایی ومواد پلیمری است.

Wed Nov 01 2017 07:30:00 GMT

روند معاملات آتی سکه در یک نگاه

روز گذشته هر ۵ سررسید آتی سکه بر خلاف روز ماقبل خود روندی نزولی طی کردند و با اندکی کاهش به کار خود پایان دادند؛ به طوری که سکه طلا تحویل آبان ماه ۰.۱۳ درصد افت کرد و با رقم یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان داد و ستد شد. در این سررسید ۳۷۳ قرارداد داد و ستد شد.

Tue Oct 31 2017 12:19:00 GMT

استانداردسازی کالایی از کانال بورس کالا

در دو سال گذشته با حذف تحریم‌های بین‌المللی و بازگشت بورس‌های ایران به عرصه فدراسیون‌های بورس‌های بین‌المللی شرایط مناسب تری را برای تعامل با حوزه‌های مالی جهانی به‌خصوص در بخش‌های بانکداری و بازار سرمایه ایجاد کرده است.

Tue Oct 31 2017 12:05:00 GMT

امضای تفاهمنامه همکاری میان بورس کالای ایران و هند

حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم امضای تفاهمنامه با بورس کالایی و مشتقه ملی هند گفت: ایده همکاری مشترک با بورس کالایی هند ریشه در شکایاتی دارد که تجار بزرگ هندی از دریافت قیر بی کیفیت از بازار ایران را داشتند این در حالی است که قیر تولید شده در ایران به خصوص در دو شرکت نفت جی و پاسارگاد از بالاترین کیفیت در سطح جهانی برخوردار است.

Tue Oct 31 2017 11:07:00 GMT

سنگ آهن به بالای ۶۵ دلار می رود

برای سال جاری متوسط قیمت سنگ آهن حدود ۷۰ دلار برآورد شده است. شاخص قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد متال بولتن برای سال جاری تاکنون ۷۲.۳۵ دلار هر تن سی اف آر چین بوده است.

Tue Oct 31 2017 09:50:00 GMT

راه اندازی سکوی معاملاتی مشترک با بورس های کالایی دنیا از اهداف بورس کالاست

سلطانی نژاد با اعلام اینکه از نظر بین المللی در افق چشم انداز بورس کالای ایران به دنبال ایجاد ارتباط با بازارهای خارجی و وصل شدن به بورس های کالایی دنیا هستیم، گفت: ما درصدد ایجاد سکوهای معاملاتی مشترک با همتایان خارجی خود هستیم. بگونه ای که تلاش داریم کارگزاری های متصل با این بورس های کالایی را در بورس کالای ایران نیز عضو کنیم.

Tue Oct 31 2017 09:40:00 GMT

معاملات آتی سکه حجم گرفت

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران با افزایش ۲۲ هزار و ۹۹۶ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۳ هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال رسید.

Mon Oct 30 2017 11:53:00 GMT

عرضه بیش از 20 هزار تن فولاد شرکت های فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه 8 آبان ماه میزبان عرضه 15 هزار تن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان و 5 هزار و 800 تن سبد میلگرد مخلوط شرکت ذوب آهن اصفهان است.

Mon Oct 30 2017 08:24:00 GMT

بورس کالا در قانون بازار سرمایه

پس از شکل گیری این بازار طی 10 سال گذشته، در برخی از مواد قانون افزایش بهره‏ وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، قانون نظام جامع دامپروری کشور، برنامه پنجم توسعه، قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید و قانون مبارزه با پولشویی همواره بورس کالا مورد اشاره قرار گرفته است. بر این اساس انتظار می رود که در اصلاح قانون جدید بازار سرمایه، به این بازار کالای بیشتر پرداخته شود.

Mon Oct 30 2017 05:41:00 GMT

صدرنشینی پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی و SB با ۲.۳ درصد رشد نسبت به هفته قبل است.

Mon Oct 30 2017 05:06:00 GMT

تأمین مالی 10 هزار میلیارد تومانی بورس کالا/رشد کدهای معاملاتی بورس انرژی/ رشد شاخص فرابورس

سودآوری شرکت ها طی سال گذشته با رشد 22 درصدی همراه بوده است. همچنین مقایسه عملکرد 6ماهه امسال نسبت به زمان مشابه در سال قبل نشان می دهد از شرکت هایی که سود اعلام کرده اند ، 23هزار میلیارد تومان پوشش سود بدست آمده که این رقم در سال جاری به 31 هزار میلیارد تومان رسیده است.

Sat Oct 28 2017 12:03:00 GMT

تالار صادراتی میزبان عرضه ۳۵۰ هزار تن آرد گندم

در اولین روز هفته تالار محصولات کشاورزی شاهد عرضه ۲۰۵ هزار تن گندم خوراکی، ۶ هزار تن گندم دوروم، ۴۲۵ تن شکر سفید، یک هزار تن شکر خام و ۲۱۲ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی خواهد بود.

Sat Oct 28 2017 07:20:00 GMT

یک هفته با بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا گفت: باید درخصوص پسته و زعفران و کالاهایی که تولید کننده اصلی هستیم بازار متشکلی را برای خودمان تعریف کنیم و بتوانیم در بازار منطقه ای سرنوشت ساز باشیم

Sat Oct 28 2017 07:17:00 GMT

افزایش قابلیت پیش بینی بازار با کمک ابزارهای مشتقه بورس کالا

ابزارها و نهادهای مالی می توانند به بهبود پیش بینی پذیر کردن بازارها کمک کنند، به عنوان مثال استفاده از انواع مختلف ابزار مشتقه، می تواند قابلیت پیش بینی پذیری بازارها را افزایش داده و میزان نوسانات را کاهش دهد، علاوه بر این حضور برخی نهادها مانند بازارگردان ها می تواند کمک کند تا این قابلیت به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

Wed Oct 25 2017 09:06:00 GMT

تالار صادراتی میزبان عرضه ۴۱۰ هزار تن آرد و گندم

۲۸۸ هزار تن گندم خوراکی و دوروم، یک هزار و ۲۲۵ تن شکر و ۱۱۲ هزار قطعه جوجه یک روزه نیز در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.

Tue Oct 24 2017 07:50:00 GMT

رشد 54 درصدی صادرات سنگ آهن ایران

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی ایران در نیمه نخست سال جاری هشت میلیون و 690 هزار تن سنگ آهن هماتیت دانه بندی با خلوص آهن بیش از 40 درصد به هم فشرده نشده از کشور صادر شده است.

Tue Oct 24 2017 07:10:00 GMT

بورس کالا یکی از مسیرهای ورود به بازار عراق است

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تصریح کرد: با پیشرفت های چشمگیری که در حوزه آی تی مشاهده می کنیم، مبادلات کالاها از طریق بورس بیش از پیش امکان پذیر شده و منافع مشترک زیادی به دنبال دارد.

Mon Oct 23 2017 09:48:00 GMT

حذف دلالی ها با راه اندازی بورس ارز

یکی از مزیت‌های انکارناپذیر راه‌اندازی بورس ارز این است که در نهایت دلالی را در بازار از بین خواهد برد که بسیار مسئله مهم و قابل ملاحظه‌ای است.

Mon Oct 23 2017 08:55:00 GMT

درصدد ایجاد بازار عادلانه و شفاف هستیم

حامد سلطانی نژاد گفت: پسته یکی از محصولات استراتژیک کشور است و با چالش های اساسی در بازار این محصول روبرو هستیم.

Mon Oct 23 2017 08:14:00 GMT

صدرنشینی سودمایع

بیشترین افزایش قیمت درگروه محصولات شیمیایی متعلق به سودمایع با ۱۳.۶ درصد رشد قیمت نسبت به هفته قبل است، این کالا به رقم یک هزار و ۱۰۲ تومان رسیده است.

Mon Oct 23 2017 07:23:00 GMT