اخبار بورس کالا

کشف قیمت زنجیره فولاد باید به بورس کالا برود

اکبریان ادامه تولید و صادرات سنگ آهن را مقرون به‌صرفه نمی داند و می گوید تولیدکنندگان باید به سمت فرآوری و پیشرفت در زنجیره تولید فولاد تا آهن اسفنجی پیش بروند. البته معتقد است که افزایش تولید فولاد با توجه به بحران‌هایی که در تبع آن پیش می‌آید، چندان مقرون به صرفه نیست و هزینه‌های هنگفتی را ایجاد خواهدکرد.

Mon Sep 18 2017 10:00:00 GMT

عرضه ۱۹۶ هزار قطعه جوجه یک روزه در تالار کشاورزی

امروز ۴ هزار و ۹۸۱ تن گندم در قالب طرح قیمت تضمینی، ۱۵۰ تن جو دامی، یک هزار تن شکر خام، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۷۰ هزار و ۲۵۰ تن گندم خوراکی و ۴ هزار تن گندم دوروم نیز عرضه می شود.

Mon Sep 18 2017 08:11:00 GMT

بازدهی۴۳ درصدی سهام "فولاد"

امیرحسین نادری با اشاره به آخرین وضعیت فولاد مبارکه اظهار داشت: درحالی سال ۹۵ سهام این شرکت به بازدهی ۴ درصدی رسید که از ابتدای سال جاری تا هفته گذشته ، "فولاد" بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران کرده است.

Mon Sep 18 2017 07:59:00 GMT

عرضه جوجه در بورس کالا ثبات قیمت ها را در پی داشت

از آن جا که ابزارهای حاکمیتی و حقوقی تاثیر چندانی در جلوگیری از گران فروشی ندارد، از این رو برای تعادل قیمت ها باید از ابزارهای مالی و اقتصادی برای تعدیل و کنترل بازار استفاده کرد؛ از این رو، به نظر می رسد بورس کالا بهترین مکان برای ارایه این ابزارها و محلی برای شکل گیری عرضه و تقاضای واقعی بدون حضور واسطه ها باشد تا روند قیمت ها از نوسانات شدید دور بماند.

Mon Sep 18 2017 05:12:00 GMT

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی که به صورت هفتگی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود، امروز نیز اعلام شد.

Sun Sep 17 2017 11:49:00 GMT

ابزارهای مالی بورس کالا به فعالان قدرت پیش بینی می دهد

از جمله کارکردهای بورس و بازارهای متشکل همچون بورس کالا ساماندهی عرضه و تقاضا ، شفافیت قیمت و شفافیت اطلاعاتی و تحلیل است و می طلبد با آشنایی مسوولان و سیاستگذاران و فعالان صنایع، زمینه تنظیم بازار کالاها از طریق ابزارهای مالی فراهم شود که تقویت اینگونه ابزار ها و بازار ها ، اتفاق بسیار خوبی برای هر اقتصادی است.

Sun Sep 17 2017 10:23:00 GMT

عرضه ۱۳۵ هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی

۳۴۰ تن مس مفتول، ۳۴۰ تن مس کاتد، ۳۴۰ تن مس کاتد ۲، ۲۰ هزار تن مس کم عیار، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۴۰ تن سولفور مولیبدن در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می شود.

Sun Sep 17 2017 05:19:00 GMT

معامله بیش از ۸۶ درصد مواد پلیمری عرضه شده

حجم تقاضای مواد پلیمری در هفته گذشته بیش از ۱۴ هزار تن افزایش داشت. معامله گران معتقدند این افزایش تقاضا به دلیل رشد جذابیت گریدهای پلی پروپیلن و برخی گریدهای پلی اتیلن رخ داده است.

Sun Sep 17 2017 05:16:00 GMT

پیش بینی پذیر شدن بازار با استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه در خصوص مزایای پیش بینی پذیر کردن بازارها گفت: پیش بینی پذیری بازارها یعنی کاهش ریسک سرمایه گذاری که البته در شرایط کنونی با توجه به وضعیت بازارهای جهانی و اوضاع منطقه ای، عدم اطمینان در بازارها در مقایسه با ۱۰ سال گذشته افزایش یافته و این عدم اطمینان بحثی جدی در حوزه سرمایه گذاری و مدیریت بازارهاست

Sun Sep 17 2017 05:02:00 GMT

رشد ۱۴ درصدی ارزش و ۸ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

در هفته سوم شهریور در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۶۶ هزار و ۲۸۵ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار، ۱۵۸ هزار و ۹۴۵ تن فولاد، ۴ هزار تن آلومینیوم، ۳ هزار و ۲۰۰ تن مس، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۳ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

Sat Sep 16 2017 09:58:00 GMT

نگاهی به بازارهای جهانی فولاد

هفته گذشته سنگ آهن وارداتی در چین ابتدا روندی صعودی داشت و از ۷۴.۵ دلار به نزدیک ۷۶ دلار هر تن سی اف آر رسید ولی تا پایان هفته با کاهش خرید ها و افت بازارهای فیوچرز مجددا نزولی شد و نهایتا در ۷۴.۲۵ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

Sat Sep 16 2017 09:51:00 GMT

تالار محصولات کشاورزی میزبان عرضه ۲۴۲ هزار تن گندم

امروز، تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه ۶۰۰ تن شمش هزار پوندی، ۲ هزار تن کک متالورژی و ۱۱۰ تن سبد میلگرد است.

Sat Sep 16 2017 06:09:00 GMT

تقویت تجارت بین المللی پسته با عرضه در بورس کالا

به گفته اسکندری، در فصل برداشت قیمت پسته بسیار پایین است و پس از آن بالا می رود اما پسته کاران مجبور به فروش محصول خود هستند بنابراین بورس در این زمینه و همچنین تجارت بین الملل می تواند، در رساندن سرمایه به صورت مستقیم به پسته کاران مثمر ثمر باشد.

Wed Sep 13 2017 10:06:00 GMT

تالار صادراتی میزبان عرضه ۵۵ هزار تن سنگ آهن

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه ۲۳۴ هزار و ۷۵۰ تن گندم خوراکی، ۱۲ هزار تن گندم دوروم، ۳۰۰ تن شکر سفید،۱۵۰ تن جو دامی و ۱۴۵ هزار قطعه جوجه یک روزه است

Wed Sep 13 2017 07:58:00 GMT

عرضه ۱۳۹ هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز عرضه ۱۹۹ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۱۵۰ تن جو دامی، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۲۳۴ هزار و ۷۵۰ تن گندم خوراکی و ۴ هزار تن گندم دوروم را تجربه می کند.

Tue Sep 12 2017 08:31:00 GMT

احتمال ثبات قیمت ها در بازار فولاد

بیلت در بازار تانگشان که شاخص اصلی نشان دهنده روند بازار فولاد چین است ۸ دلار رشد داشته ۵۸۵ دلار هر تن درب کارخانه شد. سه حادثه در سه کوره بلند سه کارخانه مختلف قیمت بیلت را بالا برد. این موارد نگرانی از کاهش بیشتر عرضه را بالا برد چون بازرسی سایر کارخانه های بزرگ نیز در جریان است.

Tue Sep 12 2017 08:29:00 GMT

۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد

دومین تولید‌کننده پسته دنیا هستیم و از این جهت عرضه این محصول کشاورزی در بورس کالا بسیار اهمیت دارد.

Tue Sep 12 2017 06:40:00 GMT

تامین مالی از بورس کالا در راستای سند توسعه صنعت خودرو در افق ١٤٠٤

براساس اطلاعات منتشر شده، ابتدا قرار است خودروسازان با محصولات کم تیراژشان برای کشف قیمت و شفافیت در بورس حضور یابند اما به طور مشخص بورس کالا برای تامین مالی بستر مناسبی است و به نوعی از سایر مسیرهای تامین مالی ریسک کمتری دارد؛ در صورت موفق بودن این تجربه خودروسازان به طور قطع محصولات پرتیراژ خود را نیز وارد چرخه معاملات بورس کالا خواهند کرد از این طریق قیمت محصولاتشان توسط عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد و با کشف قیمت واقعی آنها می‌توانند سایر محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

Mon Sep 11 2017 11:24:00 GMT

بازار فرعی بورس کالا، قطب معاملاتی برای محصولات نهایی

به‌عنوان مثال و در صورت حضور گسترده عرضه‌کنندگان موادغذایی، فروشگاه‌های بزرگ و واحدهای عمده‌فروشی (بنکداری) در نقاط مختلف کشور از این امکان برخوردار هستند تا محصولات مورد نیاز خود را با فرض شفافیت قیمتی خریداری کرده و آن را به فروش برسانند. نکته‌ای که قطعا مورد توجه بدنه تصمیم‌سازی و مدیریتی و مخصوصا بخش‌های نظارت بر بازار قرار خواهد گرفت.

Mon Sep 11 2017 06:57:00 GMT

تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه مس و فولاد

امروز، ۲۵۲ هزار تن گندم خوراکی، ۲۵۰ تن شکر سفید و۵۰ تن جو دامی در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.

Mon Sep 11 2017 06:44:00 GMT

جایگاه بورس کالا در نقشه راه توسعه بخش کشاورزی

سیاست قیمت تضمینی در حالی با حمایت های مستقیم شخص وزیر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۹۴ برای دو محصول ذرت و جو به صورت آزمایشی به اجرا درآمد و با اجرای رسمی برای ذرت و جو کل کشور در سال ۹۵ و همچنین اضافه شدن گندم ۴ استان به همراه ذرت و جو در سال جاری عملیاتی شده که محمود حجتی پس از شروع به کار دولت دوازدهم اعلام کرده است سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی رفته رفته جایگزین روش خرید تضمینی خواهد شد.

Mon Sep 11 2017 06:18:00 GMT

عرضه پسته دامغان به صورت فیزیکی و گواهی سپرده در بورس کالا

به تازگی جلسه ای با مسوولان بورس کالا درخصوص عرضه پسته دامغان به صورت فیزیکی و اوراق سپرده کالایی برگزار و مقرر شد تا بعد از فراهم کردن مقدمات لازم این محصول در بورس کالا پذیرش و عرضه شود.

Sun Sep 10 2017 06:43:00 GMT

عرضه ۲۵۱ هزار تن گندم در تالار محصولات کشاورزی

۱۳ تن جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۵۰ تن جو دامی، ۲۲۵ هزار قطعه جوجه یک روزه و ۴ کیلوگرم زعفران رشته ای نیز در این تالار عرضه می شود.

Sun Sep 10 2017 06:21:00 GMT

یک هفته با بورس کالا

مدیرعامل بورس کالای ایران به اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی به کمک بورس کالا و با حمایت و همکاری دولت و وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: سال گذشته با اجرای سیاست قیمت تضمینی ذرت و جو کل کشور در قالب ماده ۳۳ قانون بهره وری بخش کشاورزی در بورس کالای ایران، بخش قابل توجهی از هزینه های دولت کاسته شد و بخش خصوصی نیز خریدار محصول از بورس کالا بود.

Sat Sep 09 2017 08:33:00 GMT

عرضه پسته دامغان در بورس کالا

با عرضه پسته در بورس کالا آمار و ارقام به صورت آنلاین و حرفه ای قابل رصد شدن است به طوری که آمار دقیق عرضه، تقاضا، محصول مورد معامله شده، استاندارد و همچنین مشخصات خریدار و فروشنده به صورت شفاف مشخص است و به راحتی می تواند برنامه ریزی دقیق و همچنین بازارسازی صورت گیرد زیرا بورس کارشناسانی دارد که در این خصوص به تولیدکنندگان کمک می کنند.

Sat Sep 09 2017 06:49:00 GMT

ساماندهی محصولات کشاورزی با عرضه در بورس کالا

ارزش معاملات در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نسبت به سال ۹۲ و ۹۳ با افزایش چشمگیری روبرو بوده است به طوری که ارزش معاملات تالار کشاورزی در سال ۹۳ حدوداً ۲ درصد ارزش کل معاملات بوده است در حالیکه این میزان در سال ۹۶ به حدود ۱۵ درصد ارزش کل معاملات بورس کالا در تالار محصولات کشاورزی رسیده است.

Sat Sep 09 2017 05:35:00 GMT

دادوستد ۳۲هزار تن مواد پلیمری

در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی، پلی اتیلن سنگین اکستروژن، پلی استایرن معمولی و مقاوم، پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ و برخی از گریدهای پی وی سی و پلی اتیلن های ترفتالات بطری با رقابت از سوی کارگزاران خریداری شدند.

Wed Sep 06 2017 08:15:00 GMT

آغاز اجرای طرح قیمت تضمینی ذرت از نیمه شهریورماه

اجرای طرح سیاست قیمت تضمینی ذرت نیمه شهریورماه از استان کرمانشاه آغاز می شود.

Wed Sep 06 2017 08:13:00 GMT

بازار سنگ آهن در صعود

طبق گزارش سازمان پلتس آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد در روز دوشنبه ۷۷.۴۵ دلار هر تن خشک سی اف آر شمال چین بود که ۰.۳۵ دلار هر تن خشک بیشتر از ارزیابی قیمت پنج شنبه است.

Wed Sep 06 2017 06:29:00 GMT

تالار صادراتی میزبان عرضه ۵۵ هزار تن سنگ آهن

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۲۸۳ هزار تن گندم خوراکی، ۴ هزار تن گندم دوروم، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۵۰ تن جو دامی و ۲۰ هزار قطعه جوجه یک روزه است.

Wed Sep 06 2017 05:14:00 GMT

وجه تضمین آپشن سکه طلا کاهش یافت

طبق مصوبه هیئت پذیرش بورس کالا در خصوص قرارداد اختیار معامله سکه بهار آزادی طرح امام و با توجه به کاهش قیمت پایانی گواهی سپرده سکه طلا در روزهای اخیر، وجه اولیه قرارداد اختیار فروش سررسید شهریورماه با قیمت اعمال 12 میلیون ریال به 1.1 میلیون ریال کاهش یافت.

Mon Sep 04 2017 08:26:00 GMT

عرضه ۵۸ هزار تن فولاد در تالار محصولات صنعتی و معدنی

امروز و در تالار مذکور ۱۰ هزار تن تختالSM و ۳ هزار و ۹۰۰ تن انواع ورق شرکت فولاد مبارکه اصفهان، ۴۰ هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن اصفهان و ۵ هزار تن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان در گروه فولاد و ۱۰ کیلو گرم شمش طلا عرضه می شود.

Mon Sep 04 2017 07:40:00 GMT

اوضاع خوب پتروشیمی ها در بورس کالا و بورس تهران

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: طی سال۹۶ بورس کالا شرایط بهتری را در حوزه پتروشیمی تجربه می کند و از سوی دیگر در بورس اوراق بهادار نیز شاخص بیشتر پتروشیمی ها مثبت شده است و افزایش تولید نفت نیز در بهتر شدن شرایط نقش داشت.

Sun Sep 03 2017 10:45:00 GMT

کاهش نرخ تامین مالی با اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا

کشاورزی طرح "قیمت تضمینی" در بورس کالا به جای "خرید تضمینی" دو سالی است که توسط دولت با هدف جلوگیری از نرخ شکنی و همچنین اصلاح فرآیندهای خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان در بازار اجرایی شده تا کشاورزان دیگر مجبور به فروش محصولاتشان با قیمت های پایین نبوده و به آسانی کالاهایشان را روی تابلوی بورس کالا عرضه کنند.

Sun Sep 03 2017 10:00:00 GMT

قیمت پایه محصولات پتروشیمی

قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران به صورت هفتگی اعلام می شود.

Sun Sep 03 2017 09:53:00 GMT

برگشت سریع سرمایه کشاورزان با عرضه محصولات در بورس کالا

طی دیداری که روز گذشته میان مدیرعامل بورس کالای ایران و مسئولان بخش کشاورزی استان فارس برگزار شد، عرضه محصولات کشاورزی این استان در بورس کالا، ظرفیت ها و ابزارهای مالی بورس و اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی در قالب سیاست قیمت تضمینی مورد گفت و گو و بررسی قرار گرفت.

Sun Sep 03 2017 09:34:00 GMT

عرضه مس، فولاد و آلومینیوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 12 شهریور ماه میزبان عرضه 320 تن مس مفتول، 700 تن مس کاتد، 20 هزار تن مس کم عیار، 140 تن سولفور مولیبدن، 12 تن کنسانتره فلزات گرانبها، 500 تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و 110 تن میلگرد است.

Sun Sep 03 2017 06:06:00 GMT

کالاهای فرعی هم امنیت و شفافیت می خواهند

ساختار بازارهای اصلی و فرعی متفاوت است و هر کدام قوانین و استانداردهای خود را دارد و نمی توان لزوما گفت که کالایی نمی تواند به بازار فرعی راه پیدا کند، مثلا محصولات آف گرید پتروشیمی ها در تالار اصلی عرضه نمی شوند، زیرا استاندارهای لازم را ندارند، اما در تالار فرعی عرضه می شوند و خریداران نیز ترجیح می دهند به دلیل شفافیت معاملات به این بازار ورود کنند.

Sun Sep 03 2017 05:07:00 GMT

معامله 437 هزار تن انواع کالا در بورس کالای ایران

طی هفته گذشته، حدود 437 هزار و 458 تن انواع کالا به ارزش نزدیک به 7 هزار و 41 میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

Sun Sep 03 2017 04:39:00 GMT

عرضه 30 هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده در بورس کالا

170 تن جو دامی، یک هزار و 25 تن شکر سفید و 60 هزار قطعه جوجه یک روزه نیز در تالار محصولات کشاورزی و 10 هزار و 700 تن قیر و عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.

Sat Sep 02 2017 08:38:00 GMT

برتری های بازار فرعی بورس کالا به نسبت مزایده/مناقصات هم به بورس کالا می آید

فلسفه راه اندازی بازار فرعی بورس کالا ایجاد بستر معاملاتی برای کالاهایی است که شرایط عرضه در تابلوی اصلی را ندارند و بورس کالا با توجه به تجربه های موفقی که در شفاف سازی و حذف رانت از مبادلات محصولات فولادی و پتروشیمی داشته است، از ٤ سال پیش با راه اندازی بازار فرعی درصدد برآمد معاملات سایر کالاهای غیر استانداردی که شرایط ورود با تابلوی اصلی را ندارند، شفاف کند.

Sat Sep 02 2017 07:37:00 GMT

رشد ۳۰درصدی حجم و ارزش معاملات آتی سکه

طلا برای مدتی در معاملات روز گذشته به قیمت ۱۲۹۴.۸۸ دلار رسید که این قیمت بالاترین سطح از ۱۸ اگوست بود. در بازارنیویورک امریکا هم قیمت اونس طلا برای تحویل فوری در دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش به قیمت ۱۲۹۹.۵۰ دلار معامله شد

Tue Aug 29 2017 08:53:00 GMT

قیمت جوجه یک روزه پس از بورسی شدن متعادل شد

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی، طی هماهنگی‌های انجام شده با تولیدکنندگان جوجه یک روزه مقرر شد که از ابتدای شهریورماه ۲۰ درصد از تولید خود را در بازار بورس با قیمت پایه ۱۷۰۰ تومان و نوسان مثبت و منفی ۱۵ درصد عرضه کنند، از سوی دیگر نیز ۲۰ درصد را خود با قیمت قطعه‌ای ۱۸۰۰ تومان و ۱۰ درصد را نیز در اختیار اتحادیه قرار دهند تا با همین قیمت در اختیار مرغداران قرار دهد.

Tue Aug 29 2017 08:03:00 GMT

عرضه بیش از 39 هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه 7 شهریورماه میزبان عرضه 39 هزار و 72 تن انواع پلی اتیلن، اکریلونیتریل بوتادین استایرن، استایرن بوتادین رابر، پلی استایرن، پلی بوتادین رابر، پلی پروپیلن و پلی وینیل کلراید در گروه مواد پلیمری است.

Tue Aug 29 2017 05:16:00 GMT

از بازار آتی سکه چه خبر؟

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶ هزار و ۵۶۹ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۸۹۹ میلیارد ریال رسید.

Mon Aug 28 2017 10:02:00 GMT

استقبال عمومی از گواهی سپرده سکه با فرهنگ سازی مناسب

مدیر واحد بورس کالای شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران اصلی ترین چالش های روز بورس کالا به ویژه معاملات گواهی سپرده سکه طلا را تشریح کرد.

Mon Aug 28 2017 07:26:00 GMT

عرضه 33 هزار تن گندم خوراکی در قالب طرح قیمت تضمینی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز دوشنبه 6 شهریور ماه عرضه 33 هزار و 760 تن گندم خوراکی در قالب طرح قیمت تضمینی تجربه می کند.

Mon Aug 28 2017 05:19:00 GMT

پذیرش ۴۰۰ شرکت تولید کننده جوجه یک روزه طی یکماه آینده در بورس کالا

به گفته دبیر انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه، در حال حاضر استقبال از سمت تولید کنندگان جوجه یک روزه برای عرضه در بورس کالای ایران افزایش یافته و تولید کنندگان جوجه یک روزه تمایل زیادی به عرضه محصول در بورس دارند.

Sun Aug 27 2017 11:30:00 GMT

۵ سررسید مثبت آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶ هزار و ۹۲۴ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۹۵۰ میلیارد ریال رسید.

Sun Aug 27 2017 11:09:00 GMT

رشد ۲۵ و ۲۰ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالای ایران

طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۲۶۴ هزار و۴۱۶ تن به ارزش ۳ هزار ۱۶۲ میلیارد بود.

Sun Aug 27 2017 10:51:00 GMT

عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران، سیاست دولت دوازدهم

وزیر جهاد کشاورزی افزایش بهره وری را راهبرد اصلی برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در دولت دوازدهم دانست و عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران را به عنوان سیاست این وزارتخانه یاد کرد.

Sun Aug 27 2017 08:13:00 GMT

عرضه بیش از 63 هزار تن گندم در تالار محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز یکشنبه 5 شهریور ماه میزبان عرضه 63 هزار و 904 تن گندم است.

Sun Aug 27 2017 05:19:00 GMT

معامله بیش از ۵۲۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران

طی هفته منتهی به ۲ شهریور ماه، حدود ۵۲۰ هزار و ۹۶۵ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت .

Sat Aug 26 2017 11:30:00 GMT

انعقاد بیش از ۲۵ هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالای ایران

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۲۵ هزار و ۱۳ قرارداد و ارزش آن نیز به ۳ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال رسید.

Sat Aug 26 2017 10:42:00 GMT

فراهم کردن بستر راه اندازی صادرات پسته از طریق بورس کالا

دومین جلسه ستاد عالی پسته استان کرمان امروز ۴ شهریور ماه در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.

Sat Aug 26 2017 10:34:00 GMT

امکان سنجی همکاری بورس کالای ایران و دیجی کالا برای تعریف بازارهای مشترک

طی هفته گذشته مدیران ارشد بورس کالای ایران با بازدید از شرکت دیجی کالا، پیرامون امکان سنجی همکاری های دوجانبه، حمایت از تولید داخلی و نیز تعریف بازارهای مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

Sat Aug 26 2017 05:47:00 GMT

یک هفته با بورس کالا

در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که تحویل قراردادهای آتی سررسید شهریور ۹۶ از طریق گواهی سپرده کالایی، عرضه مستمر شمش فولاد در بورس کالا برای تامین نیاز داخلی، تسهیل معاملات پتروشیمی ها با ورود حقیقی ها به بورس کالا و افزایش درآمدهای ارزی بخش کشاورزی با عرضه پسته در بورس کالا از مهم ترین آنها بود.

Sat Aug 26 2017 05:41:00 GMT

عرضه 31 هزار تن گندم دوروم در تالار صادراتی

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز شنبه 4 شهریور ماه میزبان عرضه 31 هزار و 500 تن گندم دوروم استان خوزستان است.

Sat Aug 26 2017 05:17:00 GMT

نقش بورس کالا در ارزیابی تولید و فروش محصولات

در بورس های کالایی بحث کشف قیمت محصولات عرضه شده و به تبع آن شفافیت مورد نیاز در معاملات محصولات حکمفرماست و این اطلاعات در خصوص میزان درآمدزایی، حجم و ارزش فروش محصولات یک شرکت و یا هزینه های مرتبط با خرید مواد اولیه مصرفی و قیمت آن، به وضوح قابل دسترس و ارزیابی تحلیلگران و سهامداران بازار سهام است.

Wed Aug 23 2017 08:11:00 GMT

عرضه 110 هزار تن سنگ آهن دانه بندی در تالار صادراتی

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه اول شهریور ماه میزبان عرضه 110 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران است.

Wed Aug 23 2017 07:38:00 GMT

تسهیل معاملات پتروشیمی ها با ورود حقیقی ها به بورس کالا

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک همچنین با اشاره به اینکه باید به سوی اقتصاد آزاد برویم، گفت: تصمیم ورود حقیقی ها به معاملات محصولات پتروشیمی در زمان مناسب انجام شده و فراهم کردن شرایط قرارگرفتن کل میزان عرضه و تقاضا در بستر بورس نیز از رویدادهای مثبت است.

Tue Aug 22 2017 10:57:00 GMT

رشد بهای آتی سکه همسو با بازار نقدی

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۵ هزار و ۸۵۶ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۸۰۲ میلیارد ریال رسید.

Tue Aug 22 2017 10:47:00 GMT

افزایش درآمدهای ارزی بخش کشاورزی با عرضه پسته در بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون عرضه محصولات در تالار کشاورزی بورس کالا و ساماندهی بازار داخلی این محصول گفت: عرضه هر نوع کالایی در بورس کالا اقدام مثبتی است که می تواند به قیمت گذاری شفاف، دقیق و منصفانه کمک کند.

Tue Aug 22 2017 07:42:00 GMT

تالار صادراتی میزبان عرضه 126 هزار تن سنگ آهن و قیر

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز سه شنبه 31 مرداد ماه میزبان عرضه 55 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و 71 هزار و 500 تن انواع قیر است.

Tue Aug 22 2017 06:03:00 GMT

مزایای معامله انواع محصولات در بازار فرعی بورس کالای ایران

به گفته مدیرعامل شرکت کارگزاری سی ولکس، کاهش هزینه های معاملاتی، کشف قیمت عادلانه و شفاف و از بین رفتن معایب روش های سنتی مزایده و ایجاد بستری مطمئن برای انجام معامله محصولاتی که قابلیت عرضه در تالار اصلی را ندارند، از مزایای بازار فرعی بورس کالای ایران است.

Mon Aug 21 2017 11:00:00 GMT

انعقاد بیش از ۳ هزار قرارداد آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۳ هزار و ۷۸۲ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۵۱۵ میلیارد ریال رسید.

Mon Aug 21 2017 10:35:00 GMT

عرضه یک هزار تن آرد گندم در تالار محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران برای اولین بار روز دوشنبه 30 مرداد ماه میزبان عرضه یک هزار تن آرد گندم کارخانه آرد تابان است.

Mon Aug 21 2017 05:07:00 GMT

بازار آتی سکه با بازار نقدی هم جهت شد

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۵ هزار و ۲۰۸ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۷۱۲ میلیارد ریال رسید.

Sun Aug 20 2017 09:32:00 GMT

نخستین عرضه آرد بخش خصوصی در بورس کالا، دوشنبه این هفته

پس از ورود گندم به بورس کالا در قالب اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، این بار کارخانه‌های آردسازی نیز به مکانیزم عرضه و تقاضا پاسخ مثبت داده‌اند.

Sun Aug 20 2017 06:00:00 GMT

عرضه انواع مس در تالار محصولات صنعتی و معدنی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز یکشنبه 29 مردادماه، میزبان عرضه 220 تن مس مفتول، 600 تن مس کاتد و 20 هزار تن مس کم عیار است.

Sun Aug 20 2017 05:30:00 GMT

واقعی شدن قیمت ها و رضایتمندی کشاورزان با عرضه گندم در بورس کالا

محمود حسینی پور در خصوص اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا و مزایای آن برای بخش کشاورزی گفت: اجرای این سیاست مزایای زیادی دارد؛ اول اینکه نیاز بخش‌های مختلف مشخص می‌شود به چه میزان است، زیرا در بورس کالا آمارهای کاملی از عرضه کننده و متقاضی خرید به صورت شفاف در سامانه معاملات درج می‌شود.

Sun Aug 20 2017 04:30:00 GMT